sake

Doburoku k dobrému roku

Studené zimní počasí si užívám nadmíru i přesto, že jsem se letos nedostal nikam na hory. Kolenní meniskus mi zatrhl jakékoli pomyšlení na SNB radovánky, takže jsem se musel prohlédnout po jiných aktivitách. A pokud má člověk po ruce dostatek kódži, dá se toho vymyslet dost v oblasti fermentace. Já letošní zimu věnoval obzvlášť testování […]

Doburoku k dobrému roku Číst dál »

Opět výlisky

Není to nijak dávno, co jsem tu psal o rýžových výliscích, a už jsem tu zpět se stejným tématem. To je tak, když je ta zima. Pokračuji v praktickém nácviku a udělal jsem další dávku sake. Asi se začaly ozývat geny kluka z Moravy. Co na tom, že se nakonec usadil v jižních Čechách. 🙂

Opět výlisky Číst dál »

To to trvalo

Do Japonska létám roky. Poprvé to bylo asi v roce 1998 během studií, a později jsem tam začal létat i pracovně. Samozřejmě jsem se během těch let měl možnost seznámit se sake, nikdy jsem mu však nepřišel úplně na chuť. No, ale stačilo se pustit do pěstování kódži, a chutě se mi stočily tím správným

To to trvalo Číst dál »

Co se sa ke ka su

Tak schválně – kdo z Vás dešifroval nadpis na první dobrou? 🙂 Kdo sleduje Wagaya Instagram, tak ví, že v poslední době občas postnu nějaké zmínky o výrobě doburoku, čili prekurzoru sake. No, a díky tomu mám dostatek rýžových výlisků, když si z toho doburoku dělám nigorizake. Takže: Co se sake kasu? Sake kasu jsou

Co se sa ke ka su Číst dál »

Zimní burčák

Mohlo by se jednat o pozdní burčák z klasických hroznů – pokud bychom mluvili o burčáku při kvašení ledových vín, ale není tomu tak. Tady mám na mysli rozkvašený zákvas při výrobě sake, která tradičně probíhá během zimních a jarních měsíců. Když jej použijete tak, jak ho Pán Bůh stvořil, bez jakéhokoli filtrování a ještě za

Zimní burčák Číst dál »

Nákupní košík